fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

14-letni chłopiec rzucił się pod pociąg. Nie żyje

Pociąg jadący z Warszawy do czeskiej Pragi śmiertelnie potrącił 14-letniego chłopca. Do tragedii doszło w niedzielę, 8 stycznia w miejscowości Gorzyce w województwie śląskim.

Około godziny 17:44 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu człowieka przez pociąg pasażerski relacji Warszawa Wschodnia – Praga. Do zdarzenia doszło pod wiaduktem na ulicy Piaskowej w miejscowości Gorzyce.

Jak ustalili funkcjonariusze policji ofiarą okazał się być 14-latek, który pochodził z powiatu wodzisławskiego. Ustalenia prokuratury wskazują że nastolatek popełnił samobójstwo.

Trwa śledztwo którego celem jest ustalanie co zmusiło nastolatka do podjęcia tak dramatycznej decyzji.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – ogólnopolski, bezpłatny i całkowicie anonimowy telefon zaufania przeznaczony dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Jeśli masz myśli samobójcze, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zwrócenie się o pomoc do kogoś zaufanego, takiego jak przyjaciel, rodzina lub specjalista, np. psycholog lub terapeuta. Nie musisz radzić sobie z tym problemem sam. Pamiętaj, że myśli samobójcze są częstym objawem wielu chorób psychicznych, które mogą być leczone.

Spróbuj skupić się na chwili obecnej i znaleźć sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami, takie jak:

  • Uprawianie aktywności fizycznej
  • Spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną
  • Robienie rzeczy, które sprawiają ci przyjemność
  • Rozmowa z kimś bliskim lub specjalistą

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy lub skontaktuj się z ośrodkiem pomocy psychologicznej. Twoje życie ma wartość i jest wiele osób, które chcą ci pomóc.