fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat na Mazowszu. Mężczyzna i kobieta spadli z wysokości trzeciego piętra [Zdjęcia]

W niedzielny wieczór doszło do dramatycznego wypadku w opuszczonym ośrodku wypoczynkowym w Serocku, województwo mazowieckie. Dwie osoby, 23-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna, spadły z trzeciego piętra tego miejsca. Całe zdarzenie miało miejsce w obiekcie, który od kilku lat jest popularny wśród miłośników tak zwanego „urbexu,” czyli ekstremalnego zwiedzania opuszczonych miejsc.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku chwilę po godzinie 22:00 Na miejsce przybyło pięć zastępów straży, dwie karetki oraz policja, aby udzielić pomocy poszkodowanym i zabezpieczyć teren. Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, poinformowała, że kobieta i mężczyzna weszli na teren opuszczonego ośrodka i spadli z około trzeciego piętra. Oboje zostali przetransportowani do szpitala, gdzie otrzymują niezbędną opiekę medyczną.

Obecnie policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia okoliczności i przyczyn tego zdarzenia. Teren ten był znany miłośnikom „urbexu,” ponieważ opuszczony hotel przyciągał miłośników mocnych wrażeń swoją tajemniczą historią i opuszczonymi pomieszczeniami.

Kiedyś był to ośrodek wypoczynkowy z salami konferencyjnymi oraz pokojami z widokiem na malownicze Jezioro Zegrzyńskie. Kilka lat temu rozpoczęto tam remont, który niestety został przerwany, pozostawiając budynek w opuszczeniu. Eksploratorzy opisują na swoich stronach to miejsce jako „łatwo dostępne,” co niestety może sprzyjać niebezpiecznym sytuacjom.

Opuszczony Ośrodek Polfy Tarchomin – tutaj doszło do wypadku: