fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat w warszawskim tramwaju. Pasażerka doznała bardzo poważnych obrażeń [Wideo]

Bardzo gwałtowne hamowanie tramwaju doprowadziło do wypadku wewnątrz pojazdu! Jedna z pasażerek przewróciła się i doznała bardzo poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło w Warszawie. Interweniowały służby ratownicze.

Do bardzo poważnego zdarzenia w komunikacji miejskiej doszło na warszawskim Tarchominie, gdzie kierująca mercedesem zajechała drogę tramwajowi linii 2. Motorniczy musiał gwałtownie hamował, aby uniknąć zdarzenia. Niestety podczas gwałtownego i nagłego hamowania jedna z pasażerek tramwaju wywróciła się, uderzając o podłogę oraz poręcz do trzymania się. Doznała bardzo poważnych obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło na ulicy Światowida przy Erazma z Zakroczymia na Białołęce. Na miejscu pracują służby, a ruch tramwajowy został wstrzymany. WTP informuje, że w związku ze zdarzeniem drogowym w okolicy skrzyżowania ul. Światowida / Ćmielowska występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 2 i 17. Tramwaje kierowane są na poniższe trasy objazdowe:

  • Linia 2: METRO MŁOCINY – Zgrupowania AK „Kampinos” – Marymoncka – Słowackiego – METRO MARYMONT;
  • Linia 17: …Marymoncka – Zgrupowania AK „Kampinos” – METRO MŁOCINY.

Uruchomiono również autobusową linię zastępczą „ZA TRAMWAJ” kursującą na trasie: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – al. gen. Marii Wittek – most Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – WINNICA.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku będą ustalane. Poniżej prezentujemy nagranie z miejsca zdarzenia: