fbpx
18 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramatyczny pożar na Mazowszu. Reanimowano człowieka [Wideo]

Do bardzo poważnego pożaru domu jednorodzinnego doszło dziś (poniedziałek, 27 marca) w miejscowości Nieporęt w powiecie legionowskim. Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej wybuchł w piwnicy budynku, gdzie znajdowała się jedna osoba, która niestety nie zdążyła uciec z miejsca zdarzenia.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu pożaru przy ulicy Małołęckiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły w postaci sześciu zastępów straży pożarnej, Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. Strażacy, którzy przybyli na miejsce wezwania natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej i wydobyli z płonącego pomieszczenia poszkodowaną osobę. Podjęto wobec niej reanimację. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w gdzie zostanie mu udzielona specjalistyczna pomoc medyczna.

W wyniku pożaru spłonęły m.in. składowane w piwnicy śmieci, które stanowiły dodatkowe zagrożenie dla strażaków. Na szczęście pozostali mieszkańcy domu ewakuowali się na czas i nie doznali żadnych obrażeń.

Dokładna przyczyna wybuchu pożaru nie jest jeszcze znana. Jej ustaleniem zajmą się odpowiednie służby.

Nagranie z miejsca zdarzenia można obejrzeć poniżej: