fbpx
21 lutego 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Jak on tam się znalazł? Bardzo trudne warunki drogowe na Mazowszu [Zdjęcia]

Na drodze ekspresowej numer 17 w okolicy miejscowości Korytnica (powiat garwoliński, wschodnie Mazowsze) doszło do bardzo dziwnego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy wpadł w pościg na zaśnieżonej jezdni, wypadł z drogi i zawisł na barierce drogowej.

Samochód jechał w kierunku Warszawy. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja i pomoc drogowa, która zdjęła pojazd z barierki i postawiła na wszystkie cztery koła.

Ten incydent drogowy pokazuje nam jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w trudnych warunkach. Na zaśnieżonej drodze, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim należy zachować odpowiednią odległość od pojazdów jadących przed Nami, ponieważ na zaśnieżonej drodze hamowanie może być utrudnione. Powinno się również zwolnić i jeździć z odpowiednią prędkością, dostosowaną do warunków drogowych.

Należy unikać gwałtownych ruchów kierownicą i pedałami. Jeśli musimy zmienić kierunek jazdy, powinniśmy to robić powoli i bardzo ostrożnie. Ważne jest także, aby regularnie sprawdzać stan opon i jeśli wymieniać je na opony zimowe lub całoroczne jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy.