fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Makabra pod Warszawą. Potrącony pieszy przeleciał kilkadziesiąt metrów. Nie przeżył [Wideo]

Do tragicznego nocnego wypadku drogowego doszło w podwarszawskiej miejscowości Zielonka. Śmiertelnie potrącony został tam pieszy. Ofiara po uderzeniu przeleciała kilkadziesiąt metrów.

Do zdarzenia doszło wczoraj (poniedziałek, 21 marca) przed godziną 23:00 w miejscowości Zielonka na ulicy Poniatowskiego w okolicy Hotelu Trylogia. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki audi potrącił poza terenem zabudowanym przechodzącego w miejscu niedozwolonym mężczyznę. Pieszy po uderzeniu przeleciał jeszcze kilkadziesiąt metrów i upadł na ziemię. Mężczyzna był reanimowany i przewieziony do szpitala. Niestety w szpitalu mężczyzna zmarł. Lekarze musieli stwierdzić jego zgon. Do szpitala został także zabrany kierujący audi, który podczas wypadku został raniony odłamkami szyby.

Według relacji świadków, pieszy mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, natomiast badanie policjantów wykazały że kierujący autem był trzeźwy. Potrącony mężczyzna okazał się wojskowym, który pracował w pobliskim Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia.

Na miejscu tragedii były prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze przez policję. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku. Prokuratura nadzoruje śledztwo.

Podczas działań służb na miejscu zdarzenia strażacy wprowadzili ruch wahadłowy, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze i umożliwić pracę ratownikom i policjantom. Obecnie droga jest już w pełni przejezdna.

Nagranie z miejsca wypadku można obejrzeć poniżej: