fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Wpierw zabił matkę, a teraz babkę? Nowe dochodzenie w Pruszkowie

W miniony wtorek doszło do zabójstwa 77-letniej mieszkanki Pruszkowa. Jako oskarżonego policjanci zatrzymali 33-letniego Marcina Z. – wnuczka ofiary.

Zatrzymany był już wcześniej notowany

Według PAP, Marcin Z. był już w przeszłości złapany za jazdę pod wpływem alkoholu, posiadanie narkotyków. Podejrzany był również oskarżony za zabójstwo swojej matki we własnym domu. Miesiąc temu został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie w sprawie zabójstwa matki. Teraz toczy się postępowanie związane z zabójstwem swojej babci. Podejrzany mieszkał z 77-latką przez co policja wzięła pod uwagę jego osobę.

Jak donosi prasa, między matką, a podejrzanym dochodziło do awantur kończących się przemocą. Oboje nadużywali alkoholu, a kobieta pod wpływem miała być agresywna.

Powód uniewinnienia

Według sądu materiał dowodowy był niewystarczający, aby skazać Marcina Z. Według opinii biegłego matka zatrzymanego Beata G. miała upaść na twardą powierzchnię stołu. Jednakże Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z wyrokiem sądu, a dowody były wystarczające by oskarżony poniósł odpowiedzialność.