fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Polska: Makabryczny wypadek na DK 73. Nie żyją aż 3 osoby [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej wstrząsnął mieszkańcami Małopolski. Wczesnym rankiem, około godziny 3:30, doszło do poważnego zderzenia pomiędzy busem a samochodem osobowym, które zakończyło się śmiercią trzech osób. Informacje na temat tego dramatycznego zdarzenia są stopniowo ujawniane przez odpowiednie służby.

Z informacji przekazanych przez młodszego brygadiera Daniela Misiaszka z Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wynika, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Pierwszym z nich był pracowniczy bus, w którym podróżował jedynie kierowca. Drugim zaś samochód osobowy marki Ford Galaxy, którym podróżowało czterech obcokrajowców, mieszkańców Rumunii.

Niestety, w wyniku tej tragicznej kolizji dwie osoby z samochodu osobowego zginęły na miejscu wypadku, mimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej. Późniejsze informacje potwierdziły, że trzecia osoba z tego samego samochodu, która została przewieziona do szpitala, również nie przeżyła. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do trzech. Wszystkie ofiary to obywatele Rumunii, co jeszcze bardziej pogłębia smutek i żal związany z tym zdarzeniem.

Po wybuchu wypadku na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Dziewięć zastępów straży pożarnej, blisko 30 strażaków oraz pięć zespołów ratownictwa medycznego zostało wysłanych na miejsce zdarzenia. Ponadto, na pomoc przybył śmigłowiec oraz policja, które nadzorują i koordynują działania na miejscu. Cała akcja ratunkowa wciąż trwa, a na miejscu obecne są również dwa zastępy straży pożarnej oraz prokurator, który zajmuje się prowadzeniem dochodzenia.