fbpx
30 września 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Polska: Pięć osób nie żyje, dwie ranne – tragiczny wypadek na DK9 [Zdjęcia]

Tragicznie zaczyna się niedziela (28 maja) w naszym kraju. W tragicznym wypadku drogowym zginęło aż 5 osób, a dwie inne zostały ranne. Trwa akcja służb na miejscu dramatu.

Koszmarny wypadek samochodowy na drodze krajowej numer 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim w województwie świętokrzyskim wstrząsnęła społecznością lokalną. Pięć osób straciło życie, a dwie zostały poważnie ranne w wyniku wypadku, do którego doszło dziś rano (niedziela, 28 maja). Informacje te zostały potwierdzone przez dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, tragiczne zdarzenie miało miejsce, gdy 38-letni mężczyzna kierujący Mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z samochodem marki Fiat, którego kierował 72-latek. W momencie wypadku w Fiat Punto podróżowało sześć osób w wieku od 16 do 43 lat. Niestety, pięć z nich straciło życie na miejscu, podczas gdy kierowca Mercedesa i 16-letni pasażer Fiata zostali zabrani do szpitala z obrażeniami.

Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło społecznością lokalną, a droga krajowa nr 9 w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd przez Kunów, Janik i Wymysłów dla podróżujących do Ostrowca. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać przez kilka godzin.

Przyczyny wypadku są nadal badane przez odpowiednie służby. Mundurowi pracują na miejscu zdarzenia, aby zbierać niezbędne dowody i dokumentację. Na miejscu tragedii obecne są również zastępy straży pożarnej oraz załogi karetek pogotowia, które udzielają pomocy poszkodowanym i koordynują działania ratunkowe.

Zdjęcia: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego