fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Potrącenie pieszego na Mazowszu. Policja publikuje szokujące nagranie [Wideo]

Do wypadku z udziałem pieszych i zwierzęcia doszło w poniedziałek 2 stycznia w miejscowości Płońsk na Mazowszu. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie z wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:20 na przejściu dla pieszych na ulicy Młodzieżowej w Płońsku. Potrąconych przez samochód osobowy zostali kobieta i mężczyzna oraz pies, którego wyprowadzali na spacer. Kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Niestety czworonóg nie przeżył wypadku.

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 29-letni kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa pieszym którzy przechodzili wraz z psem na przejściu dla pieszych.

W Polsce pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Oznacza to, że kierowcy samochodów, motocykli i innych pojazdów mechanicznych są obowiązani ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zarówno na znakach drogowych, jak i wtedy, gdy pieszy znajduje się już na przejściu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i uwagę, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych i zawsze zatrzymać się przed nim, jeśli pieszy już na nim jest lub zamierza na nie wejść. Nie wolno przejeżdżać przez przejście dla pieszych, gdy na nim znajdują się piesi. Piesi natomiast powinni korzystać z przejść dla pieszych i zachować ostrożność, gdy przechodzą przez jezdnię.

Komenda Policji w Płońsku postanowiła opublikować nagranie z wypadku, alby przestrzec zarówno kierowców jak i pieszych: