fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Potworny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna wyszedł sprawdzić co się stało. Zginął pod kołami volkswagena

Potworny wypadek na DK 12 koło Zwolenia. Pasażer busa śmiertelnie potrącony przez samochód. wyszedł na ulicę zobaczyć co się stało po tym, jak kierowca pojazdu potrącił zwierzę.

Sobota, 21 października, przyniosła tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 12 w powiecie zwoleńskim. Wypadek miał miejsce w miejscowości Załazy na obleganej trasie, a jego ofiarą stał się 46-letni pasażer busa. Według doniesień policyjnych, tragedia miała swoje źródło w zderzeniu z sarną.

Z ustaleń policji wynika, że w bus prowadzony przez kierowcę potrącił sarnę, która niespodziewanie wbiegła na jezdnię. Sytuacja ta skłoniła jednego z pasażerów do wyjścia na drogę, prawdopodobnie w celu oceny zajścia i tego co się stało. Niestety, w tym samym momencie na horyzoncie pojawił się osobowy samochód marki Volkswagen Passat, który nie zdążył zareagować na nieoczekiwane pojawienia się człowieka na jezdni. Doszło do tragicznego potrącenia, którego skutkiem była śmierć mężczyzny na miejscu.

Młodsza asp. Malwina Wlazło z zespołu prasowego mazowieckiej policji udzieliła kilka szczegółów dotyczących wypadku. „Kierujący busem potrącił sarnę, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pasażer busa wyszedł na jezdnię, aby ocenić sytuację i wówczas został śmiertelnie potracony przez nadjeżdżający samochód osobowy marki Volkswagen Passat” – wyjaśniła policjantka.

Warto podkreślić, że kierowca volkswagena, 57-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy, co wyklucza bezpośrednią przyczynę wypadku związaną z alkoholem. Jednakże, policjanci pracujący nad sprawą sprawdzają wszelkie okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

W miejscu tragedii służby wprowadziły ruch wahadłowy. Trwa policyjne śledztwo, które wyjaśnia wszystkie aspekty oraz okoliczności tej tragedii.