fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Poważne zderzenie w Warszawie. Śmieciarka wywróciła się. Śmieci rozsypały się po jezdni [Wideo i Zdjęcia]

W Warszawie zderzył się ze sobą samochód osobowy i śmieciarką. Pojazd ze śmieciami wywrócił się na swój boku. Śmieci wysypały się na jezdnię


W nocy,z środy na czwartek (17-18 maja) w okolicach godziny 23, na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Branickiego w warszawskiej dzielnicy Wilanów doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierująca audi, nie zastosowała się do czerwonego światła i uderzyła w dostawczy pojazd peugeota, należący do służby miejskiej, który przewoził odpady.

W wyniku uderzenia, peugeot przekoziołkował, lądując na boku i przy tym niszcząc sygnalizator świetlny. Jego pasażer, jeden z pracowników służby miejskiej, został zakleszczony wewnątrz pojazdu. Na miejsce natychmiast przybyły trzy zastępy straży pożarnej, które zajęły się uwolnieniem poszkodowanego. Mężczyzna po wydobyciu z wraku został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i następnie przewieziony do szpitala.

Zderzenie spowodowało też rozsypisko na jezdni, gdyż z pojazdu służby miejskiej wysypały się zbierane odpady. To wydarzenie miało duży wpływ na ruch uliczny – jedna z jezdni w stronę Powsina została zablokowana, a linia autobusowa numer 263 spotkała się z utrudnieniami w kursowaniu. Pomimo późnej pory, sytuacja ta mogła generować opóźnienia i zmiany tras.

Sprawczynią zdarzenia była kierująca audi. Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Bartłomiej Śniadała, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierująca audi została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu działały również załogi ratownictwa medycznego, policja oraz nadzór ruchu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych. Policja natomiast przeprowadziła czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia.