fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Szokujące nagranie z Warszawy. Obywatel Ukrainy zaatakował policjantów siekierą! [Wideo]

Wstrząsający incydent miał miejsce w Warszawie na moście Poniatowskiego. Kierowca, obywatel Ukrainy, niespodziewanie zaatakował siekierą patrol policji podczas kontroli drogowej. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu.

Ruch na Alejach Jerozolimskich, w okolicy Muzeum Narodowego, został zakłócony, kiedy mężczyzna kierujący hondą nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Został on zatrzymany krótko później. Zamiast poddać się rutynowej kontroli, mężczyzna niespodziewanie wysiadł z pojazdu i zaatakował funkcjonariuszy siekierą. Warto podkreślić, że całe zdarzenie miało miejsce w czasie, gdy w centrum stolicy rozmieszczone były patrole zabezpieczające finał Pucharu Polski.

Na nagraniu widać, że mężczyzna zachowywał się wyjątkowo dziwnie, co mogło sugerować, że jest pod wpływem narkotyków. Późniejsze badania potwierdziły obecność w organizmie napastnika metaamfetaminy oraz kokainy.

Policja szybko zareagowała na atak, obezwładniając agresora. Informację o zdarzeniu potwierdziła warszawska policja na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. „Na moście Poniatowskiego w czasie kontroli policjanci zostali zaatakowani siekierą” – czytamy w komunikacie.

Rzecznik stołecznej policji, nadkomisarz Sylwester Marczak, poinformował Polską Agencję Prasową, że trwają czynności z zatrzymanym mężczyzną. Wyjaśnił też, że napastnik nie był kibicem udającym się na mecz i był trzeźwy w momencie zdarzenia. Policja czeka teraz na dalsze wyniki badań toksykologicznych.

Nagranie z dramatycznego ataku na policjantów siekierą można obejrzeć poniżej: