fbpx
21 lutego 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragedia na Mazowszu. Człowiek utopił się w stawie [Zdjęcie]

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Przasnysz. W tamtejszym zbiorniku wodnym utopił się człowiek.

Wczoraj, (niedziela, 30 kwietnia ) miało miejsce tragiczne zdarzenie z naszym województwie. Mężczyzna utonął w stawie w miejscowości Gostkowo, w gminie Przasnysz. Pomimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować 58-latka.

Zgłoszenie o utonięciu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Przasnyszu 30 kwietnia o godzinie 18:10. Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy ratownicze.

Do zdarzenia zadysponowano: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) z Przasnysza, Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Wodno-Nurkowego, JRG Maków Mazowiecki, oraz najbliższe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Gostkowa i Leszna.

Po przybyciu na miejsce, ratownicy uzyskali informacje od osoby zgłaszającej, że mężczyzna znajduje się już pod wodą. Świadkowie wskazali obszar stawu, gdzie ostatnio widzieli mężczyznę. Strażacy, zabezpieczeni w suche skafandry i asekurowani linkami z brzegu, natychmiast weszli do stawu. Po krótkim czasie udało im się odnaleźć topielca.

Chociaż strażacy wraz z ratownikami medycznymi natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), po godzinie musieli odstąpić od działań z powodu braku efektów. Mimo wysiłków, 58-letni mężczyzna nie przeżył.

Równocześnie z działaniami ratunkowymi, na miejscu swoją pracę rozpoczęła grupa dochodzeniowo – śledcza policji. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu