fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragedia pod Warszawą. Nie żyje 12-letnie dziecko. Zostało potrącone przez autobus


Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w Józefosławiu (powiat piaseczyński). Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Na miejscu dramatu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W miejscowości Józefosław, położonej niedaleko Warszawy, doszło do tragicznego wypadku. Kierowca autobusu miejskiego potrącił 12-letnią dziewczynkę, która niestety zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Wypadek miał miejsce tuż obok szkoły podstawowej.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do służb o godzinie 12:40. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, młodszy brygadier Łukasz Darmofalski, poinformował, że autobus miejski potrącił 12-letnią dziewczynkę na ulicy Kameralnej w Józefosławiu. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy strażaków.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że świadkowie próbowali reanimować dziecko. Równocześnie przyjechała karetka pogotowia, a ratownicy przejęli akcję reanimacyjną. W akcję ratunkową zaangażowany był również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował w pobliżu miejsca dramatu.

Niestety, mimo podjętych natychmiastowych działań, nie udało się uratować życia 12-letniej dziewczynki. Lekarz stwierdził zgon dziecka po około 50 minutach reanimacji. Na miejscu tragedii nadal pozostawały wozy strażackie oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przygotowywał się do startu. Policjanci również pracowali na miejscu, prowadząc odpowiednie czynności.