fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragedia w Warszawie. Człowiek śmiertelnie potrącony na torach tramwajowych [Wideo]

Tragiczny wypadek na warszawskim Bemowie. Człowiek został śmiertelnie potrącony przez tramwaj.

W tragicznych okolicznościach na Bemowie, w Warszawie, doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna, który według nieoficjalnych informacji mógł być pod wpływem alkoholu, został potrącony przez tramwaj na ulicy Powstańców Śląskich, na wysokości pętli Nowe Bemowo. Zdarzenie miało miejsce około godziny 15:10.

Mężczyzna wysiadł z tramwaju linii 26 i udał się do początku torowiska, gdzie położył się na torach. Niestety, motorniczy prawdopodobnie nie zauważył człowieka leżącego przed pojazdem i ruszył. Ofiara poniósł śmierć na miejscu.

Ciało na torach zauważył motorniczy innego tramwaju, który natychmiast powiadomił odpowiednie służby. W wyniku zdarzenia ruch tramwajowy na ulicy Powstańców Śląskich i Reymonta został zablokowany na odcinku od Broniewskiego do Radiowej, co spowodowało utrudnienia w kursowaniu linii 23, 24, 26, 28, 35. Tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe.

Tragedia wydarzyła się w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych przez torowisko, wyposażonego w sygnalizację świetlną. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znane, kto i w jaki sposób zawinił w tym tragicznym incydencie.

Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratora. Policja i Nadzór Ruchu prowadzą działania mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Potwierdzenie informacji o śmiertelnym potrąceniu przekazał Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Jak zaznaczył, zabezpieczony ma zostać monitoring. Wstępne informacje wskazują, że tramwaj, który brał udział w zdarzeniu, był najnowszego typu.

Więcej szczegółów na temat wypadku będzie znane po zakończeniu działań prowadzonych przez służby śledcze. Wszyscy kierowcy i pasażerowie są zobowiązani do zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.