fbpx
18 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragedia w Warszawie. Pendolino śmiertelnie potrąciło człowieka [Wideo]

Do Śmiertelnego zdarzenia doszło wczoraj na torach w warszawie. Pociąg pasażerski śmiertelnie potrącił człowieka. Na miejscu dramatu lądował śmigłowiec LPR.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w czwartek, 27 kwietnia w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, gdzie pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił mężczyznę. Na drodze pociągu, kursującego na trasie Kraków-Kołobrzeg, niespodziewanie pojawił się człowiek, który pokonywał tory w niedozwolonym miejscu, pomiędzy stacjami Praga i Toruńska. Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, odniesione obrażenia okazały się zbyt poważne i mężczyzna zmarł na miejscu.

Z powodu tego tragicznego incydentu, ruch pociągów po jednym z torów został wstrzymany. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). Niemniej jednak, pomimo natychmiastowej interwencji, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Policja, pod nadzorem prokuratora, podjęła dalsze czynności w celu pełnego zrozumienia okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Na chwilę obecną, nie jest jeszcze znane dlaczego mężczyzna zdecydował się na tak ryzykowne przekroczenie torów. Próba wyjaśnienia tych okoliczności będzie niewątpliwie kluczowym elementem śledztwa.