fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragiczny pożar na Mazowszu. Zginęły dwie osoby [Zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Majdan na Mazowszu. W jego wyniku śmierć poniosły dwie osoby. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności i przebiegu dramatu.

W czwartek, 6 kwietnia 2023 roku, w miejscowości Majdan w gminie Baranowo miała miejsce tragiczna w skutkach pożar. W drewnianym domu zamieszkiwała kobieta w wieku około 90 lat z dwoma synami. W nocy, około godziny 4.59, wybuchł pożar, o czym poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Robert Chodkowski. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, zobaczyli, że drewniany dom kryty blachą jest już całkowicie objęty ogniem.

Po kilku godzinach walki z płomieniami udało się ugasić pożar, a strażacy zdecydowali się wejść do środka domu. Tam natknęli się na zwłoki 90-letniej kobiety i jej około 60-letniego syna. Oprócz nich w domu mieszkał jeszcze jeden mężczyzna – syn i brat ofiar. To właśnie on zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o pożarze.

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Robert Chodkowski, wstępnie określił przyczynę pożaru jako zwarcie instalacji elektrycznej. Policja i prokuratura zajmą się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tej tragedii. Akcja gaśnicza trwała cztery godziny i wzięły w niej udział cztery zastępy straży pożarnej.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Baranowo