fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragiczny pożar w Warszawie. Zginął człowiek

Tragiczny pożar mieszkania na siódmym piętrze – śmiertelna ofiara.

We wczesnych godzinach porannych doszło do tragicznego zdarzenia na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Giordana Bruna. Pożar wybuchł w jednym z mieszkań. Niestety, jedna osoba w wyniku zdarzenia straciła życie.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu dziś (3 czerwca) o godzinie 7:00 rano. Jak ustalili strażacy, pożar objął mieszkanie na siódmym piętrze budynku. W wyniku tragicznego wydarzenia zginęła jedna osoba, która przebywała w pomieszczeniu, które zostało ogarnięte ogniem.

Na miejsce zdarzenia skierowano cztery zastępy straży pożarnej, które natychmiast przystąpiły do akcji ratunkowej i gaszenia płomieni. Sytuacja była niezwykle trudna, gdyż pożar objął znaczną część mieszkania, w którym znajdowała się ofiara.

Artur Kamiński, rzecznik stołecznej straży pożarnej, poinformował, że w czasie pożaru w mieszkaniu przebywała tylko jedna osoba. Niestety, nie udało się jej uratować. Pomimo szybkiej i profesjonalnej interwencji strażaków, płomienie były zbyt silne, a zadymienie i ogromna temperatura utrudniały akcję ratunkową.

To tragiczne wydarzenie przypomina nam o ważności środków ostrożności i bezpieczeństwa w domu. Należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu instalacji elektrycznej oraz o konieczności posiadania działających czujek dymu i czadu. Ważne jest również, aby w razie pożaru nie ryzykować własnego życia, ale natychmiast wezwać pomoc specjalistów.