fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

W pożarze dom stracił strażak OSP. Potrzebuje teraz pomocy [Zdjęcia]

W sobotę w godzinach popołudniowych doszło do bardzo poważnego pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Raszujce. Straż pożarna została wezwana około godziny 14:00, jednak mimo szybkiej interwencji i wielkiego wysiłku strażaków, udało się ugasić pożar dopiero wielu kilku godzinach. Niestety, całkowicie spłonął dom jednego ze strażaków OSP.

Strażak, który stracił dobytek całego swojego życia, jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieszkańcy miejscowości znają go jako oddanego i szlachetnego strażaka, zawsze gotowego do pomocy w potrzebie. Teraz sam potrzebuje pomocy, dlatego mieszkańcy została zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz strażaka.

Wszystko na co pracowali moi rodzice całe swoje życie w dniu wczorajszym 3.12.2022 pochłonął ogień, żywioł którego nie potrafiło poskromić wile zastępów strażackich. Tym bardziej boli fakt iż dom w ostatnim czasie został kapitalnie wyremontowany, położony została nowy dach, komin, okna, drzwi….

– możemy przeczytać na stronie zrzutki dla strażaka.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z odbudową domu strażaka oraz na zakup nowego wyposażenia dla niego i jego rodziny.

Na szczęście w samym pożarze nikt nie ucierpiał ale przebywająca na miejscu akcji strażackiej właścicielka domu bardzo źle się poczuła na widok płonącego dobytku życia. Medycy obecni na miejscu udzielili kobiecie pomocy oraz przetransportowali ją do szpitala.

Datki na pomoc dla strażaka można wpłacać TUTAJ.