fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Wstrząsający wypadek pod Warszawą. Motocyklista uderzył w betonowy słup [Wideo]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło w podwarszawskiej miejscowości Stare Babice. kierowca motocykla z dużą prędkością uderzył w przydrożny betonowy słup. W stanie krytycznym trafił do szpitala. na miejscu zdarzenia lądował Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Stare Babice, niedaleko Warszawy, doszło do tragicznego wypadku motocyklowego. Motocyklista jadący marką Yamaha z nieznanych przyczyn zderzył się z betonowym słupem. Mężczyzna skończył pracę i po przejechaniu zaledwie 150 metrów, stracił kontrolę nad motocyklem i uderzył w słup. Mieszkańcy okolicy słyszeli potężny huk, po którym ruszyli na ratunek.

Na miejsce wypadku wezwano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), który przetransportował rannego do szpitala w Warszawie. Ratownicy medyczni, którzy towarzyszyli poszkodowanemu w drodze do szpitala, wyrazili swoje zaniepokojenie stanem motocyklisty, który był nieprzytomny i w stanie krytycznym.

W akcji ratunkowej uczestniczyło kilka zastępów straży pożarnej oraz policja. Na czas działań służb ulica była nieprzejezdna. Przyczyny wypadku są na razie nieznane i będą badane przez odpowiednie służby.

Niestety, to nie pierwszy wypadek motocyklowy, który miał miejsce w ostatnim czasie. W związku z tym, warto przypomnieć, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza przez motocyklistów. Pamiętajmy, że jedno nieostrożne zachowanie może mieć tragiczne skutki dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że życie jest bezcenne i warto dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.