fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Zaginęło 12-letnie dziecko z Warszawy. Rodzice rano zorientowali sie, że chłopca nie ma [Zdjęcie]

Zaginął 12-letni Krystian Katyla z Warszawy. Trwa akcja poszukiwawcza.

W dniu 10.08.2023 roku rodzina i społeczność warszawskiego Rembertowa obudziła się z zaskoczeniem i niepokojem w związku z zaginięciem 12-letniego chłopca, Krystiana Katyla. Rodzice chłopca zauważyli jego nieobecność, gdy wstali rano, a pierwsze wiadomości w tej sprawie zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych.

Krystian Katyl ma 12 lat i mieszka na terenie Rembertowa. Zniknięcie chłopca wydaje się być spowodowane jego wyjściem z domu wczesnym rankiem, bez uprzedzenia bliskich. Rodzice twierdzą, że jeszcze w nocy, gdy oni kładli się spać, chłopiec był w domu. Zniknięcie Krystiana jest tym bardziej niepokojące, ponieważ opuścił on dom bez swoich butów, które pozostały w domu.

Opis fizyczny zaginionego chłopca jest kluczowy dla jego identyfikacji. Krystian ma 134 cm wzrostu, jest szczupły, waży około 28 kg. Ma krótkie, czarne włosy i piwne oczy. Jego nos jest krótki, a uszy normalne. Jego znakiem szczególnym jest jasna plamka (łysina) na tylnej części głowy. W chwili zaginięcia ubrany był w czerwoną bluzkę z długim rękawem, na której widniał obrazek ludzika, oraz granatowe spodnie dresowe.

Niepokojącym elementem jest także fakt, że Krystian uwielbia podróżować środkami komunikacji miejskiej, szczególnie autobusami. Ta informacja może pomóc w ustaleniu, czy może został zauważony w jakimś pojeździe publicznym.

Apel do społeczności oraz prośba o pomoc zostały podjęte w mediach społecznościowych oraz w oficjalnych źródłach policyjnych. Jeśli ktoś zauważył zaginionego chłopca lub ma informacje na temat jego pobytu, proszony jest o pilny kontakt z policją pod numerem telefonu 47 723-24-05 lub z najbliższą jednostką policji. Możliwe jest także skorzystanie z bezpłatnego numeru alarmowego 112 w celu przekazania informacji.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie poszukiwanego chłopca:

Zdjęcie; SOS Zaginięcia