fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Zderzenie tramwajów w Warszawie! Są ranni [Wideo]

Do bardzo poważnego wypadku komunikacyjnego doszło dziś w Warszawie. Zderzyły się ze sobą dwa tramwaje miejskie. Niestety, są ranni. Pośród poszkodowanych są dzieci. Trwa akcja służb na miejscu zdarzenia.

Dzisiaj (poniedziałek, 17 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych doszło do poważnego wypadku tramwajowego na Młocinach. Na skrzyżowaniu torów tramwajowych pod ulicą Pułkową zderzyły się tramwaje linii 2 i 6, co spowodowało, że tramwaj linii 2 wykoleił się. Według pierwszych ustaleń, motorniczy tramwaju linii 2 nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi linii 6, co spowodowało zderzenie.

W wyniku zderzenia cztery osoby doznały obrażeń i zostały udzielone pomocy medycznej na miejscu. Trzy osoby, w tym dwie nieletnie, zostały zabrane do szpitali w celu dalszej obserwacji i leczenia. Utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 2 i 6 są bardzo poważne, a ruch jest znacznie utrudniony w okolicy ulicy Pułkowej. W związku z tym, tramwaj linii 6 zmienia swój przejazd w kierunku Metro Młociny, kursując przez Marymoncką, zawrotkę na pętli Twardowska, z powrotem przez Marymoncką i ulicę Słowackiego.

Niestety, kursowanie tramwaju linii 2 zostało całkowicie zawieszone. Wszystkich pasażerów linii 2 prosimy o wybieranie alternatywnych środków transportu lub oczekiwanie na informacje o wznowieniu ruchu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia, a przyczyny wypadku będą dokładnie wyjaśnione.