fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Zełenski: „Polska przyjmuje nasze dzieci jak własne. Dziękuję wam za pomoc!”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełesnki w środę z okazji dnia dziecka spotkał się zdalnie z ukraińskimi dziećmi. Prezydent połączył się z dziećmi przebywającymi w Ossie oraz z liceum w obwodzie lwowskim. Podczas spotkania Zełesnki podziękował Polakom za pomoc ukraińskim dzieciom.

Prezydent Ukrainy podziękował stronie Polskiej i zapowiedział że dziś w Kijowie uściśnie dłoń polskiemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w ramach wdzięczności.

Wiem, że Polska jest dla nas na tyle bliskim krajem, że przyjmuje nasze dzieci jak swoje (…) Dziękuję wam za waszą pracę, za to, że ochraniacie nasze dzieci. Zrobimy wszystko, żeby wszystkie mogły powrócić do Ukrainy jeszcze jako dzieci, czyli w najbliższym czasie. Dla nas jest bardzo ważne, żebyście budowali przyszłość naszego kraju, a nasza przyszłość będzie przepiękna i o to wszyscy dziś walczymy

– powiedział prezydent Ukrainy podczas telekonferencji z ukraińskimi dziećmi.

Dzieci podczas spotkania miały możliwość rozmowy oraz mogły zadawać pytania prezydentowi Ukrainy. Młodzież pytała między innymi o takie kwestie jak obronność kraju oraz jego odbudowę.

Zadano także pytanie czy 1 wrześnie będą mogły wrócić do swoich szkół na Ukrainie. Prezydent obiecał że zrobi wszystko co w jego mocy aby wszystkie ukraińskie dzieci mogły wrócić 1 września do swoich szkól na Ukrainie.

Dla nas jest ogromnie ważne, żebyście budowali przyszłość naszego kraju. Nasza przyszłość będzie piękna i wszyscy o to teraz walczymy

– podsumował Zełesnki