fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat w Warszawie. BMW potrąciło 15-letniego chłopca [Wideo]

Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś w godzinach popołudniowych w Warszawie. Kierowca BMW potrącił 15-letniego chłopca który jechał na hulajnodze. Poszkodowany nastolatek trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę (11 marca) około godziny 14:00 na ulicy Rydygiera w Warszawie. Nastolatek, który poruszał się hulajnogą, został potrącony przez kierowcę BMW na przejściu dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów. Niestety, w wyniku zderzenia 15-latek został ranny.

Na miejsce wypadku natychmiast wezwano służby ratunkowe, które przetransportowały rannego chłopca do szpitala. Jak poinformował Rafał Rutkowski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, kierowca BMW był trzeźwy.

Podczas akcji służb na miejscu zdarzenia wyłączony został jeden pas ruchu. Obecnie ruch w miejscu zdarzenia przebiera bez żadnych zakłóceń.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku są jeszcze wyjaśniane przez funkcjonariuszy policji jednak można przypuszczać, że kierowca BMW nie zachował należytej ostrożności i nie zwrócił uwagi na poruszającego się na hulajnodze nastolatka. W takim przypadku, zgodnie z kodeksem drogowym, kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za spowodowanie wypadku.

Nagranie wideo z miejsca wypadku można obejrzeć poniżej: