fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat w Warszawie. Ranny policjant. Napastnik został obezwładniony [Wideo]

Dramatyczna akcja policji w Warszawie. Legitymowany obywatel nagle zaatakował policjantów. Jeden z nich został ranny. Na szczęście napastnik jest już w rękach wymiaru sprawiedliwości.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowymi na placu pod Pałacem Kultury i Nauki doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu, w wyniku którego jeden z policjantów niestety został ranny.

Według informacji przekazanych przez policję, funkcjonariusze legitymowali mężczyznę, który okazał się być osobą poszukiwaną. Podczas trwania kontroli mężczyzna nagle zaatakował policjantów, w wyniku czego jeden z nich doznał obrażeń i musiał zostać zabrany do szpitala.

Według relacji świadków zdarzenia, napastnik został obezwładniony przez drugiego policjanta, który użył pistoletu elektrycznego, zwyczajowo zwanego taserem. Dla rannego funkcjonariusza wezwano drugą karetkę, a na miejscu pojawiły się dodatkowe siły policyjne.

Na szczęście, legitymowany mężczyzna został szybko zatrzymany przez pozostałych funkcjonariuszy. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie, a policja apeluje o zachowanie ostrożności w pobliżu miejsca zdarzenia.

To kolejny przypadek, który pokazuje, jak trudną i niebezpieczną pracę wykonują codziennie polscy policjanci. W takich sytuacjach ważne jest, by pamiętać o szacunku i poszanowaniu dla służb mundurowych, którzy działają na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Nagranie z miejsca zdarzenia można obejrzeć poniżej: