fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramatyczny wypadek na Mazowszu. Budowlaniec stracił nogę. Lądował LPR

Do koszmarnego wypadku podczas rozbiórki pustostanu doszło dziś (wtorek, 7 marca) przed południem w miejscowości Pilawa pod Garwolinem. Jednemu z budowlańców w wyniku zawalenia części budynku urwało nogę. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło przed godziną 10:00 w Pilawie pod Garwolinem. Podczas prac wyburzeniowych, elementy konstrukcji pustostanu zawaliły się, przygniotły nogę jednego z robotników i ciężko go raniły. Na miejsce natychmiast ruszyli medycy i straż pożarna. Niestety, ratownicy medyczni zmuszeni byli amputować mu nogę, aby uratować jego życie.

Według informacji przekazanych przez Tomasz Biernackiego ze straży pożarnej w Garwolinie, mężczyzna doznał amputacji urazowej, co oznacza, że stracił nogę w wyniku wypadku. W związku z wypadkiem na miejsce została wezwana straż pożarna, która przeprowadziła zabezpieczenie terenu i przygotowała miejsce dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego mężczyznę do szpitala. Dokładny stan zdrowia mężczyzny nie jest znany. Wiadomo że poszkodowany ma 49 lat.

Trwa badanie wszystkich okoliczności i przebiegu wypadku. Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało tę tragedię.