fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramatyczny wypadek na Mazowszu. Ranne dziecko [Zdjęcia]

Wczoraj wieczorem (sobota, 15 kwietnia) w miejscowości Mizerce, na drodze wojewódzkiej numer 705 doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Około godziny 20:15, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku, który wymagał natychmiastowej interwencji.

Ze zgłoszenia wynikało że zderzyły się ze sobą dwa pojazdy: samochód osobowy i ciągnik rolniczy. Niestety w wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby w tym dziecko.

Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z OSP KSRG Nowa Sucha. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy Opel Vectra oraz ciągnik rolniczy Zetor. Oba pojazdy znajdowały się w przydrożnych rowach po obu stronach jezdni. W wyniku wypadku dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, w tym jedno dziecko

Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratunkowych. Ich pierwszym zadaniem było zabezpieczenie i oświetlenie miejsca zdarzenia. Następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przed przekazaniem poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego. Dzięki ich szybkiej i profesjonalnej reakcji udało się zapobiec dalszym stratom i pomóc poszkodowanym.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia: