fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Makabra na Mazowszu. Pod kołami pociągu zginął człowiek [Zdjęcie]

Dziś w piątkowy poranek (10 marca) na ciechanowskich torach kolejowych doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia, w którym mężczyzna zginął pod kołami pociągu. Do wypadku doszło w okolicach wiaduktu kolejowego na ulicy Fabrycznej. Na miejscu zdarzenia obecne są służby ratownicze i policja.

Do zdarzenia doszło po godzinie 5:00 rano w miejscu gdzie nie ma przejścia kolejowego. Pociąg pasażerski jadący ze Działdowa do stacji Warszawa Główna potrącił śmiertelnie mężczyznę. Obecnie tożsamość ofiary nie jest znana. Badanie stanu trzeźwości maszynisty wykazało, że był on trzeźwy.

Niestety, to już trzeci śmiertelny wypadek na torach na terenie Ciechanowa w tym roku i kolejny w ciągu kilkunastu miesięcy. Na początku roku, 18 stycznia, pod kołami pociągu dalekobieżnego zginął 23-letni mieszkaniec Ciechanowa. W lutym, również na ulicy Fabrycznej, zginął 45-latek. W każdym z tych przypadków do zdarzenia doszło na odcinku, gdzie nie ma zabezpieczeń dla pieszych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podobne wypadki na torach kolejowych są coraz częściej nagłaśniane w mediach. To alarmująca sytuacja, która wymaga natychmiastowych działań.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku przez funkcjonariuszy policji. Nadzór nad śledztwem sprawuje prokuratura.

.