fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Mazowsze: 14-letek dokonał napadu. Dźgnął nożem 63-letnią kobietę. Poszkodowana walczy o życie

Wczoraj na terenie powiatu kozienickiego miało miejsce przerażające zdarzenie. 63-letnia kwiaciarka padła ofiarą brutalnego napadu, w wyniku którego została ciężko ranna. Napastnik zaatakował kobietę ostrym narzędziem, po czym skradł niewielką sumę pieniędzy i uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście, policjanci przybyli na miejsce bardzo szybko i udzielili 63-latce pierwszej pomocy, tamując krwawienie i czuwając nad nią do przyjazdu karetki pogotowia.

Niemal natychmiast po zgłoszeniu zdarzenia, policjanci rozpoczęli obławę, by złapać sprawcę. Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach skierował na miejsce wszystkie siły z całej jednostki, wspierani przez funkcjonariuszy z KWP zs. w Radomiu oraz techników z Laboratorium Kryminalistycznego. Na miejscu zabezpieczono m.in. nóż, który prawdopodobnie został użyty podczas ataku. Funkcjonariusze zabezpieczyli również monitoring.

Dzięki szybkiej akcji policji, już po kilku godzinach udało się zatrzymać podejrzanego o napad. Okazało się, że sprawcą jest 14-letni chłopak, który został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka. Teraz jego sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Kozienicach Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.