fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Nadchodzi Noc Muzeów. Jakie atrakcje w Warszawie?

Już od 14 maja w całej Polsce odbędzie się Noc Muzeów. Impreza wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią covida. Tysiące instytucji i placówek będzie otwarta w całym kraju przez niemal całą noc. Jakie atrakcje przygotowała Warszawa?

W tym roku Warszawa przygotował prawdziwą gratkę dla miłośników kultury, historii oraz sztuki. W stolicy będą czekać liczne atrakcje dla zwiedzających. Ponad 200 placówek w całej Warszawie weźmie udział w wydarzeniu.

Między innymi sobotę będziemy mogli się wybrać na po ruinach Radiostacji Babice w Lesie Bemowskim lub obejrzeć wszystkie zakamarki kina Iluzjon. Na pl. Defilad będzie można podziwiać interaktywną instalację przenosząca w świat sztuki, która spowoduje że uczestnik będzie mógł zobaczyć swoje zdjęcie jako znany obraz sztuki.

Dla osób które nie chcą wychodzić z domu przygotowano bardzo szeroką ofertę wydarzeń online. MIędzy innymi będzie można wirtualnie zwiedzić Fabrykę Wedla lub pospacerować po budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Podczas trwania Nocy muzeów w Warszawie będzie można skorzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego który będzie w tym czasie pracować dłużej.

Pełen program wszystkich wydarzeń można zobaczyć na stronie kultura.um.warszawa.pl