fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Polska: Zginęło dwóch strażaków. Zostali zasypani miałem węglowym

Dwoje strażaków zginęło dziś w tragicznym wypadku, do którego doszło w zakładach koksowniczych w Wałbrzychu. Oboje byli strażakami Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Do wypadku doszło gdy mężczyźni nie pełnili służby.

W dniu 18 kwietnia 2023 roku doszło do tragicznego wypadku w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych na ulicy Karkonoskiej w Wałbrzychu. Dwóch mężczyzn z firmy zewnętrznej, którzy wykonywali prace w jednym z urządzeń, zginęło w wyniku zasypania ich miałem węglowym. Trzeci pracownik, według wstępnych ustaleń, wyszedł ze zdarzenia bez urazów.

Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej, w tym z Wałbrzycha, Boguszowa Głuszycy, Kamiennej Góry i straży zakładowej. Akcja polegała na wydobyciu ciał spod miału węglowego i prowadzeniu resuscytacji. Teraz na miejscu pracują inne służby oraz Państwowa Inspekcja Pracy, policja i prokuratura, aby ustalić przyczyny wypadku.

Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych i poszkodowanego. Wszyscy trzej mężczyźni pełnili na co dzień służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby.