fbpx
28 listopada 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Powstała nowa partia. Ma już 3 posłów w Sejmie

Dziś w Sejmie została zaprezentowana nowa polska partia polityczna. Trzech posłów: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz, którzy niedawno wystąpili z partii KORWIN utworzyło ugrupowanie o nazwie Wolnościowy. Liderem i przewodniczącym nowego bytu na polskiej scenie politycznej będzie Artur Dziambor.

W poniedziałek 23 maja o godzinie 11:00 w Sejmie odbyła się konferencja inaugurująca powstania nowej partii politycznej „Wolnościowy”. Przedstawiono na niej logo oraz program partii. Założycielami partii są trzej obecni posłowie: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz. Partia ma być „czwartą nogą Konfederacji” czyli ma stanowić jedną z czterech partii współtworzącą Konfederację Wolność i Niepodległość.

Nowe ugrupowanie opowiada się między innymi za deregulacją gospodarki, urynkowieniem usług publicznych oraz radykalnym obniżeniem i uproszczeniem podatków.

Wolność gospodarcza to wolność ludzkiego działania. Działania opartego na dobrowolnych relacjach społecznych.

– możemy przeczytać na stronie partii.

Przedstawiciele partii zapowiedzieli objazd Polski i organizację spotkań otwartych w całym kraju. Na początku mają się pojawić w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Gliwicach.