fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

81-latek jechał mimo zakazu. Grozi mu 5 lat więzienia

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów nie zniechęcił 81-latka do wsiadania za kierownicę. Policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali go po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za swoje lekceważenie prawa.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 26 czerwca. Funkcjonariusze z Ojrzenia patrolowali drogę krajową nr 60, gdy zauważyli jadącą toyotę, która nagle skręciła na parking przy stacji benzynowej. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić jego dokumenty. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 81-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został mu nałożony przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za wcześniejsze wykroczenia drogowe.

Nie był to jednak pierwszy raz, gdy senior łamał zakaz. Pod koniec kwietnia tego roku został już zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, gdy jechał samochodem po drodze krajowej nr 50. Wtedy również tłumaczył się, że musiał pojechać do lekarza i nie miał innego środka transportu.

Tym razem 81-latek nie uniknie konsekwencji swojego postępowania. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu pomimo zakazu jest przestępstwem i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach.