fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Alert IMGW dla Mazowsza. Bardzo groźna sytuacja pogodowa

Instytut Mereologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla województwa mazowieckiego. W naszym regionie przewidywane są burze z gradem oraz bardzo porywisty wiatr którego podmuchy mogą dochodzić do nawet 70 kilometrów na godzinę.

W komunikacie IMGW możemy przeczytać że prognozowane są u nas burze, którym miejscami będzie towarzyszyć bardzo silny opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz bardzo silne porywy wiatru do nawet 70 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Alert meteorologiczny występuje na terenie całego województwa i rozpoczyna się dziś (8czerwca) od godziny 12:00 i kończy się o północy 9 czerwca.

Zaleca się usunięcie wszystkich wolnostojących rzeczy z podwórka oraz nie wychodzenie z domów jeżeli nie jest to konieczne podczas burzy.

Ciśnienie w stołecznym mieście Warszawie o godzinie 12:00 wyniesie 997 hektopaskali i może się nieznacznie wahać.  Możliwe zachmurzenie nad naszym regionem. Temperatura w nocy wyniesie 16 stopni Celsjusza a w dzień dojdzie do 22 stopni.