fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat na Mazowszu. Auto wjechało w drzewo i stanęło w płomieniach. Zginęły 2 osoby [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (23-24 kwietnia) w miejscowości Janowo na Mazowszu. W wyniku uderzenia w drzewo i pożaru auta zginęły dwie osoby.

W tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce w nocy 23-24 kwietnia w Janowie, zginęły dwie osoby. Według zgłoszenia, samochód osobowy marki Volkswagen Passat uderzył czołowo w rosnące przy drodze drzewo i stanął w płomieniach, a w jego wnętrzu pozostawione były osoby poszkodowane. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z OSP KSRG Brochów oraz OSP KSRG Wólka Smolana. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazd jest w całości objęty pożarem.

Strażacy natychmiast rozpoczęli działania mające na celu opanowanie pożaru i ochronę życia i zdrowia ewentualnych pasażerów. Działania te polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na płonący pojazd. Niestety, po ugaszeniu pożaru wewnątrz wraku zlokalizowano dwa zwęglone ciała.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie, który koordynował działania ratownicze. Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 9 strażaków OSP zakończono kilka minut po godzinie 2:00 w nocy.

Okoliczności i przebieg teto tragicznego wypadku są badane przez funkcjonariuszy policji pod nadzorem prokuratury.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie