fbpx
18 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dramat pod Warszawą. Mała, 8-letnia dziewczynka potrącona na przejściu. Lądował LPR [Wideo]

W Pruszkowie doszło do bardzo poważnego wypadku na przejściu dla pieszych,. Mała dziewczynka w wieku 8 lat została potrącona przez samochód osobowy marki Audi. Do zdarzenia doszło około godziny 13-tej na skrzyżowaniu ulicy Plantowej z Wojska Polskiego, gdy sygnalizacja świetlna na przejściu była wyłączona. Według świadków zdarzenia, jedno auto zatrzymało się, aby przepuścić przechodzące dziewczynki, ale kierowca Audi nie zareagował na zatrzymujące się auta uderzył w jedną z dziewczynek.

Jedna z dziewczynek, w wieku około 8 lat, została mocno uderzona w wyniku czego straciła przytomność. Na miejscu pojawiły się dwie karetki z ratownikami, ale po udzieleniu pomocy zdecydowano się na wezwanie ratowników z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec LPR wylądował na Alei Wojska Polskiego, a dziewczynka, nadal nieprzytomna, w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Na miejscu wypadku prowadzone są czynności przez policję, techników i śledczych. Warto przypomnieć, że kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych.

Funkcjonariusze policji badają wszystkie okoliczności i przebieg zdarzenia.