fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Dwie dziewczynki na hulajnodze potrącone. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia [Wideo]

Dwie 14-latki które przejeżdżały przez przejście dla pieszych na hulajnogach zostały potrącone. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w Warszawie.

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło w południe przy skrzyżowaniu Piastów Śląskich z Oławską na Bemowie. Dziewczynki przejeżdżały przez oznakowane przejście dla pieszych w poprzek ulicy Piastów Śląskich, gdy jedno z aut zatrzymało się, ustępując im drogi. Drugie auto, czarny Citroen, wyprzedzał zatrzymany pojazd i potrącił obie dziewczynki. W wyniku uderzenia Citroen stracił lusterko, a kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowane nastolatki na chodniku.

Na miejsce wypadku wezwano dwie karetki, które zajęły się nieletnimi. Jedna z dziewczynek została zabrana do szpitala, a drugiej udzielono pomocy na miejscu. Teraz policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku i poszukuje nieznajomego kierowcy Citroena.

Niestety, wypadki drogowe z udziałem nieletnich są coraz częstsze, a większość z nich wynika z brawury i nieodpowiedzialności kierowców. Dlatego też, jako społeczeństwo, musimy zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo ruchu drogowego i nauczyć młodych ludzi, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć liczbę wypadków i chronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwem na drodze.