fbpx
18 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Straszny wypadek na Mazowszu. Ładunek wyleciał z ciężarówki [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na drodze krajowej numer 79 w województwie mazowieckim. Zderzyły się tam czołowo dwa pojazdy, dostawczak z samochodem osobowym. Pieczywo, które było w ciężarówce wylądowało na ulicy oraz w przydrożnym rowie!

Wczesnym rankiem 8 kwietnia 2023 roku doszło do poważnego wypadku drogowego w miejscowości Ciepielów Kolonia koło Lipska. Dostawczak zderzył się czołowo z samochodem osobowym, w wyniku czego pieczywo, które przewoził dostawczak, lądowało na ulicy i w rowie.

Na szczęście większość osób, które podróżowały oboma pojazdami, wyszła z kolizji bez większych obrażeń. Niestety, kierujący dostawczakiem został poszkodowany i musiał zostać przetransportowany do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej, które zajęły się zabezpieczeniem miejsca wypadku i udzielaniem pomocy poszkodowanemu.

Strażacy zamknęli DK79 w obu kierunkach, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Pracownicy straży pożarnej udzielili KPP poszkodowanemu i pomogli w transporcie go na noszach do karetki pogotowia. Ponadto, odcięli dopływ prądu w pojazdach i pomogli policji w kierowaniu ruchem drogowym.

W akcji ratunkowej brały udział różne jednostki straży pożarnej, w tym GBA-RT – JRG KP PSP Lipsko, GBA- JRG KP PSP Lipsko, GCBA- OSP Ciepielów oraz KP PSP Lipsko. Wszyscy pracownicy straży pożarnej wykazali się profesjonalizmem i skutecznością w działaniach na miejscu zdarzenia.