fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Koszmarny wypadek na Mazowszu. 19-latek śmiertelnie potrącony na DK50 [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku doszło w minioną noc na drodze krajowej numer 50 na Mazowszu. Pojazd ciężarowy a następnie samochód osobowy śmiertelnie potrąciły tam 19-latka. Mężczyzna najprawdopodobniej przechodził w miejscu niedozwolonym.

W nocy z piątku na sobotę, tragiczny wypadek miał miejsce na Drodze Krajowej nr 50 w miejscowości Ostrówek, w powiecie Otwockim. Młody 19-letni mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę marki DAF oraz samochód osobowy marki Skoda. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Wypadek wydarzył się około 1:20, a pierwsze zgłoszenie wpłynęło kilka minut wcześniej. Ustalenia wskazują, że ciężarówka z naczepą jechała w kierunku Kołbieli, natomiast Skoda poruszała się w przeciwnym kierunku. Oba pojazdy potrąciły przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku działania prowadziły służby ratownicze, w tym Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy Straży Pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Policja oraz prokurator także byli obecni na miejscu zdarzenia. Początkowo planowano wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ostatecznie zdecydowano się na jego odwołanie.

W wyniku wypadku Droga Krajowa nr 50 została zablokowana na kilka godzin, a policja kierowała kierowców na objazdy. Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku trwa, a jego okoliczności są wyjaśniane przez policję i prokuraturę.