fbpx
18 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Makabryczny wypadek na Mazowszu. Zderzyły się ciężarówki [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na autostradzie A2 między węzłami Konotopa i Pruszków na Mazowszu. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (6-7 kwietnia). Dwie ciężarówki zderzyły się na autostradzie, co spowodowało rozbicie kabiny jednego z kierowców. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy. Przybyli na miejsce strażacy musieli wykonać szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia. Ich pierwszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku, a następnie dostanie się do rannego kierowcy. W tym celu użyli specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić go z rozbitej kabiny samochodu. Po uwolnieniu poszkodowanego przystąpili do jego ewakuacji z pojazdu.

Ranny kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Obecnie trwają intensywne działania, aby ustalić dokładne okoliczności wypadku i przyczyny jego wybuchu.

Na miejscu zdarzenia interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, policja oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszystkie okoliczności oraz przebieg wypadku są badane.