fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Obcokrajowiec spowodował potężną kolizję na S8. Zapłaci ogromną karę [Wideo]

Wczoraj na drodze S-8 w pobliżu Ostrowi Mazowieckiej miała miejsce kolizja, której sprawcą był nietrzeźwy obywatel Litwy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego auto trafiło na parking strzeżony. Mężczyzna zapłaci ogromną karę.

Funkcjonariusze ostrowskiej policji otrzymali zgłoszenie o bardzo dużej kolizji drogowej na drodze ekspresowej numer 8 w województwie mazowieckim. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe.

Mundurowi ustalili, że 34-letni obywatel Litwy jadąc BMW lewym pasem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego uderzył w bariery ochronne. To spowodowało uszkodzenie ciężarówki jadącej prawym pasem ruchu, którą kierował 34-letni mieszkaniec woj. podlaskiego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obywatela Litwy, który miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Zatrzymano jego prawo jazdy, a sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Z uwagi na fakt, że jest obywatelem Litwy, zastosowano wobec niego tryb przyśpieszony.

Dziś 34-latek wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty. Przyznał się do kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji pod wpływem alkoholu. Zdecydował się dobrowolnie zapłacić łączną karę grzywny w wysokości 6,5 tys. zł oraz wpłacić 5 tys. zł na Fundusz Sprawiedliwości. Ponadto otrzymał trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To kolejny przykład na to, jak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla wszystkich uczestników ruchu.