fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Mazowsze: Nowoczesna technologia uratowała życie drogowcom [Wideo]

Do bardzo poważnej kolizji drogowej doszło na drodze ekspresowej numer 8 w województwie mazowieckim. Samochód osobowy uderzył w pojazd służb drogowych. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii nie doszło do tragedii.

Wczorajszy nocny wypadek na trasie S8 zakończył się szczęśliwie dla drogowców, dzięki nowoczesnej technologii, jaką jest poduszka zderzeniowa. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Marywilskiej o godzinie 21:40, gdy kierujący fiatem z dużą prędkością wjechał w pojazd drogowców, ale raczej w poduszkę zderzeniową.

Kierujący fiatem nie odniósł w wypadku żadnych poważnych obrażeń ciała i nie wymagał hospitalizacji. Wypadek wywołał zablokowanie drogi, ale na miejscu natychmiast pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, policja oraz ZRM, którzy podjęli odpowiednie działania.

Jak podkreślają sami drogowcy, poduszka zderzeniowa, którą posiadają dopiero od kilku dni, uratowała im życie. To kolejny przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Warto podkreślić, że poduszka zderzeniowa to nie tylko element wyposażenia samochodu osobowego, ale również pojazdów drogowych. W przypadku wypadku, gdy dochodzi do zderzenia z takim pojazdem, poduszka zderzeniowa stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla kierowcy i pasażerów.