fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Mazowsze: Makabryczny czołowy wypadek motocykla z samochodem [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło w poniedziałek wielkanocny. W miejscowości Wólce Nosowskiej motocykl zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety w wyniku wypadku poważnie ranny został kierowca jednośladu, który w poważnym stanie trafił do szpitala.

Wiosna to czas, w którym pojawiają się na drogach pierwsi miłośnicy motocykli. Jednak, jak podkreślają eksperci, kierowcy samochodów muszą być przygotowani na coraz większą obecność motocyklistów, a ci z kolei muszą zachować rozwagę i ostrożność. Wzajemny szacunek i odpowiedzialność za kierownicą to kluczowe czynniki, które mogą pomóc uniknąć wypadków i tragedii na drogach.

Niestety, jak wynika z danych statystycznych, wypadki drogowe z udziałem motocyklistów wciąż stanowią poważny problem. Brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego” oraz brak wzajemnego szacunku pomiędzy kierowcami samochodów i motocyklistami to najczęstsze przyczyny tego typu zdarzeń. Nawet najmniejszy błąd jednego z uczestników ruchu drogowego może prowadzić do groźnych sytuacji.

Przykładem takiego tragicznego zdarzenia był wypadek drogowy, do którego doszło w Wielkanocny poniedziałek w Wólce Nosowskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motocyklem 49-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z Toyotą Rav 4, kierowaną przez 27-letniego mieszkańca Warszawy. Motocyklista odniósł liczne, bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

Takie dramatyczne wypadki są przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności i rozsądku na drogach, nie tylko przez motocyklistów, ale również przez kierowców samochodów. W przypadku zderzenia z autem, motocykliści niestety nie mają najczęściej żadnych szans. Dlatego też policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów, poruszanie się z prędkością adekwatną do warunków drogowych zapewniającą panowanie nad pojazdem oraz bezwzględne stosowanie się do zakazów wydawanych przez uprawnione organy, co w świetle prawa jest przestępstwem. Przypominają też, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych substancji zabronionych jest absolutnie niedopuszczalna.

Zdjęcia: KPP w Łosicach