fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Poważny skandal na Mazowszu. Cała szkoła z z unieważnioną maturą

W całym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Ciechanowie została unieważniona matura rozszerzona z wiedzy o społeczeństwie. Powodem było opublikowanie w mediach społecznościowych zdjęcia jednego z zadań przez uczennicę szkoły.

Maturalny egzamin rozszerzony z WOSu odbył się w piątek 13 maja. Jedna z uczennic szkoły zrobiła smartfonem fotografię arkusza egzaminacyjnego i umieściła go w Internecie. Do sytuacji doszło podczas pisania przez nią egzaminu. Dziewczynę udało się zidentyfikować po tym że obok arkusza leżał jej dowód osobisty który był widoczny na zdjęciu.

Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie w związku z zaistniałą sytuacją postanowiła unieważnić cały egzamin rozszerzony z tego dnie w tej szkole. Każdy z uczniów otrzymał pisemną informację o unieważnieniu jego egzaminu od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Według komisji wydarzenia mogło wpłynąć na wyniki egzaminu więc matura została unieważniona.

Wraz z rozwojem technologii dochodzi coraz częściej do unieważnienia matur. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo i szybko można udostępnić bardzo dużej ilości osób przeciek maturalny. W obecnym maratonie maturalnym doszło już do kilkunastu przecieków w całym kraju.