fbpx
10 grudnia 2023

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Potrącony został pieszy. Zmarł w szpitalu [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek w warszawskiej dzielnicy Wawer: Na przejściu dla pieszych został potrącony człowiek. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

Środa przed południem przyniosła tragiczne wydarzenie na ulicy Trakt Lubelski w dzielnicy Wawer. Na jednym z przejść dla pieszych doszło do tragicznego w skutkach potrącenia, w wyniku którego 72-letni mężczyzna stracił życie.

O godzinie 8:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Trakt Lubelski oraz ulicy Wjazdowej. Według relacji świadków, kierująca luksusowym samochodem osobowym marki Lexus potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. W chwili zdarzenia, pieszy był na przejściu i miał zielone światło, co sugeruje, że przestrzegał przepisów ruchu drogowego.

Policja natychmiast podjęła działania w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierująca pojazdem została poddana badaniom na zawartość alkoholu, które potwierdziły jej trzeźwość. Młodszy aspirant Małgorzata Gębczyńska, zastępczyni oficera prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, poinformowała nas, że poszkodowany 72-latek został przewieziony do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, życia mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł po około dwóch godzinach od wypadku.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku zebrali niezbędne materiały dowodowe oraz przesłuchali świadków. Zebrane informacje i dokumentacja zostały już przekazane do prokuratury, która będzie nadzorować dalsze postępowanie w tej sprawie. Wynik dochodzenia będzie kluczowy dla ustalenia ewentualnej odpowiedzialności kierującej pojazdem i okoliczności, które doprowadziły do tego nieszczęśliwego wypadku.