fbpx
25 maja 2024

Mazowsze24

Najnowsze wiadomości i wydarzenia z Mazowsza

Mazowsze. Potworna tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje matka i dziecko [Zdjęcia]

Wstrząsająca wiadomość z Tomaszowa Mazowieckiego. Doszło tam do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. 44-letnia kobieta oraz jej 13-letnie dziecko zginęły, gdy ich samochód zderzył się z pociągiem.

Potworne zdarzenie miało miejsce około godziny 12:30 na jednotorowej linii kolejowej Brzustów—Tomaszów Mazowiecki. Samochód osobowy, którym podróżowała matka z dzieckiem, został uderzony przez pociąg na wyposażonym w sygnalizację przejeździe kolejowo-drogowym, jak poinformował Karol Jakubowski, przedstawiciel zespołu prasowego PKP PLK, w rozmowie z TVN24.

Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, które stawiły się na miejscu nieszczęścia, nie udało się uratować życia podróżnych. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe skierowało na miejsce zdarzenia śmigłowiec, jednak pomimo wszelkich wysiłków zespołu medycznego, nie udało się przywrócić funkcji życiowych matki ani dziecka.

Nikomu z podróżujących i załogi pociągu nic się nie stało. Dla pasażerów pociągu została podstawiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Zdjęcie główne: PSP Tomaszów Mazowiecki